Eesti LEADER Liit korraldas 23. augustil Eesti LEADER tegevusgruppide 10. suveseminaril, mis toimus Jõgevamaal Voorel, piirkondade parimate jookide konkursi „Kohalike jookide esitlus“.
LEADER-meede ja kohalik toit,  sh joogid, on sõnapaar, mis käivad tegevusgruppide (KTG-de) igapäevases töös käsikäes. KTG-de initsiatiivil on kohalik toit maapiirkondades saanud väga suurt tähelepanu ja kajastust laiamale avalikkusele. Eelmisel programmiperioodil tehti üle 350 kohaliku toiduga seotud programmi. Seekordsel üritusel anti võimalus tuua välja oma piirkonna parimad ja esitlemist väärivad joogid.
Konkursi peamiseks eesmärgiks oli edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid piirkondlikke joogimeistreid ja tootjaid, keda teistele eeskujuks seada. Tegu oli suurima kolme sektori koostöös toimuva LEADER piirkondlike jookide konkursiga maapiirkonnas.
Arenduskoda esitas konkursile OÜ Veinivilla veinimeistri Tiina Kuuleri valmistatud kolm veini: Valgejõe Pärlivein rabarberi vahuvein, Jaska Viikman aroonia-mustika vein ja Valgejõe Roosa rabarberi-salvei vein.
Žürii, mille koosseisu kuulusid Maaeluministeeriumi, PRIA ja Maamajanduse infokeskuse esindajad, selgitas pingelise tööga 31 konkursile esitatud joogi hulgast välja parima, milleks osutus Valgejõe Pärlivein rabarberi vahuvein. 
Veinimeister Tiina Kuuler, kelle firma on saanud Arenduskoja vahendusel ka LEADER toetust tootmiseks vajalike seadmete ostmiseks, tutvustas võiduveini järgmiselt: „100% rabarberimahlast tehtud kuiv roosa vahuvein, sobib pidulikeks puhkudeks Rabarber on hetkel Eestis väga populaarne tooraine, sellega tehakse nii õlut, veini kui siidrit. Samas on popp ka mullidega jook. Kui need kaks kokku viia, saabki pudelisse nõudlikule kuiva veini armastajale sobiliku piduliku joogi.“
Tunnustuseks anti võitjale tunnistus koos tänukirja ja meenetega.

Heiki Vuntus, tegevjuht

 


s e i c

LAHEMAA RAHVUSPARK 

EUROPARK 

PÕHJA-EESTI KOHALIK TOIT

Arenduskoda MTÜ
Reg nr 80015180
Arveldusarve: EE392200001120185561 Swedbank
Roheline tn 19, Tapa 45107

Telefon: +372 325 8690
arenduskoda@arenduskoda.ee