Fotonäitus „Katse valoon – Vaade valgusesse”

Näituse plakat!
Fotod on sündinud selle aasta juunikuisel pildistamisreisil Arenduskoja ja Rohelise Jõemaa Koostöökogu Leader tegevuspiirkondadesse, ideeks tutvustada meie ettevõtteid ja piirkonda laiemalt nii Eestis kui Soomes.
Näituse avamisel on võimalik kohtuda fotode autoritega ja ettevõtjatega, keda pildistati. Ühtlasi saab uurida meie projekti koostöötegevusi Soome ettevõtjatega.
Näituse panid kooku kuus fotograafi, kes praegu õpivad fotograafiat Jyväskyläs Gradias. Koostööprojekt ja näitus on üks osa nende õpingutest. Nad on spetsialiseerunud ajakirjandusfotograafiale ja mitmetel neist on juba pikk töökogemus meedia valdkonnas.
Näitus valmis koostöös EL rahastatud Leader koostööprojekti “Kestlik ettevõtlus maal” raames.
Näituse fotode autorid endast ja Eestis pildistamisest:
Tommi Huusko, fotograaf ja dokumentarist. Fotoajakirjandus on mu harrastus ja elukutse. Reisides uutesse kohtadesse käin kohalikes foto- ja kunstigaleriides. Ootan innuga meie rühma fotonäitust Eesti maaelust. Pakume näitusel vaatenurka Eesti igapäevaelule ja loodusele soomlaste silmade läbi.
Tuija Hyttinen, fotograaf ja graafiline disainer juba kakskümmend aastat. Minu varasemad Eestiga seotud kogemused olid peamiselt Tallinnast, sellel pildistamisreisil avanes uus vaade eestlusele. Eestis meeldis mulle eriti kogukondlikkus ning oma käsitöö ja kultuuri väärtustamine.
Tanja Koskinen, kunstiajaloolane-fotograaf. Merelaplane, kes on üle 20 aasta elanud Kesk-Soomes. Fotografeerimine on minu jaoks sisuliste ja esteetiliste sõnumite vahendamise viis. Olin tüüpiline Eestit külastav Soome turist, kes oli käinud laevaga Tallinnas. Kui sõitsime Tallinnast kaugemale, muutus Eesti minu jaoks ränduri varakambriks.
Sanna Kuitunen, fotograaf ja ajakirjanik, kes elab Kesk-Soomes metsa serval põldude keskel. Eesti kaunid maakohad lummasid ja üllatasid positiivselt meie suvisel pildistamisreisil. Oli tõeliselt huvitav tutvuda lähemalt looduse, kohalike inimeste ning maal tegutsevate ettevõtetega.
Anne Lius-Liimatainen, ajakirjanik ja fotograaf. Naudin oma töös tohutult uute asjade õppimist ning mitmekülgsus. Eestis ma ei olnud Tallinnast kaugemal käinud, seetõttu oli reis maale väga huvitav, põnev ja õpetlik. Eriti suurt muljet avaldas inimeste külalislahkus ja oma kultuurist lugupidamine.
Hannu Lehtinen, produtsent, stsenarist, fotograaf. Haljala sõprusvalla Pyhtää vallalehe toimetamisel täitub kolmas aasta. Muidu on tööpiirkonnaks Lõuna-Soome. Eestis pildistamine on minu jaoks tuttav tegevus, Soomaa oli tundmatum. Meie pilte vaadates sai kinnitust Yleisradios kõlanud väide: ”Eesti juured on keeles, laulus ja lootuses”.

Eha Paas, Arenduskoja SEIC projektijuht

Scroll to top